Jak wkręcać blachowkręty

Blacha trapezowa to jeden z popularniejszych obecnie materiałów na pokrycie dachu. Jest ona odpowiednio wytrzymała, a przy tym estetyczna i w miarę niedroga, dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem osób budujących domy. By jednak wykonać z niej należycie pokrycie dachowe, należy ją dobrze umocować, a robi się to przy pomocy blachowkrętów. Tego typu elementy znajdziesz także w asortymencie hurtowni Stalmut, a my podpowiemy Ci, jak ich używać.

Blacha trapezowa – dlaczego jest tak popularna?

Blachy trapezowe kojarzone są z najtańszymi pokryciami dachowymi, co może mogłoby wskazywać, że jest to produkt małej lub średniej jakości. Nic bardziej mylnego – dzisiaj produkowane blachy trapezowe to pokrycie dachu praktyczne jak i estetyczne. Tego typu pokrycie dachowe dostępne jest w kilku wariantach – ma różne rozmiary, grubość, dostępna jest także blacha pokryta dodatkowymi powłokami lub też nie. Często pokrywa się ją alucynkiem lub poliestrem, a to po to, by była bardziej wytrzymała na niesprzyjające warunki pogodowe.

Śmiało można powiedzieć, iż tego typu blacha odznacza się dobrym stosunkiem swojej jakości do ceny. Jest to także materiał, który jest odpowiednio odporny na zmiany temperatur. Jest odporna na niskie i wysokie temperatury, jest także wytrzymała w przypadku bardzo intensywnych opadów deszczu, a nawet gradu. By jednak to pokrycie dachowe służyło latami, trzeba je dobrze umocować. Dlatego też warto wybrać wysokiej klasy blachowkręty w naszej hurtowni.

Blachowkręty do blachy

Blacha potrzebuje odpowiedniego mocowania, ponieważ jest materiałem lekkim, zwłaszcza jeśli porównamy ją do dachówki czy blachodachówki. Blachę trapezową montuje się do tzw. łat przy użyciu wkrętów dachowych. Blachowkręty to jeden z ciekawszych elementów złącznych, który używany jest głównie do łączenia ze sobą elementów metalowych. W mniejszym stopniu używa się ich do łączenia elementów drewnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych.

By połączyć ze sobą dwie blachy, należy wkręcić poszczególne blachowkręty w otwór wykonany w tychże blachach. Blachowkręty posiadają zaostrzoną końcówkę (trochę podobną do końcówki gwoździa) i umieszcza się je we wspomnianym otworze przy pomocy siły nacisku, który gwarantuje solidne połączenie blachy przy pomocy tegoż elementu.

Blachowkręty są proste w użyciu i posiadają dość szerokie oraz uniwersalne zastosowanie. Poza budownictwem stosuje się je także dość często w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie służą do przykręcania poszczególnych elementów karoserii. Mogą być też wykorzystywane celem łączenia poszczególnych elementów wielu maszyn. Często używa się ich również do łączenia ze sobą elementów metalowych płotów i ogrodzeń.

Jeśli szukasz najlepszej klasy blachowkrętów, zapraszamy do Stalmut. Zaopatrujemy duże i małe przedsiębiorstwa, ale także klientów indywidualnych, oferując wszystkim najlepsze produkty w atrakcyjnych cenach. W Stalmut poza blachowkrętami otrzymasz również wszelkie rodzaje śrub i nakrętek, podkładki i wiele innych elementów złącznych i nie tylko. Każdemu klientowi oferujemy również odpowiednie wsparcie merytoryczne.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]